Studio Filmowe ZEBRA

Kręcimy już 28 lat! Wyprodukowaliśmy 40 filmów fabularnych i 4 seriale telewizyjne.
Nasze zasoby filmowe obejmują łącznie 130 filmów fabularnych.Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię

Reżyseria: Janusz Majewski

O filmie

Tytuł:
Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię
Reżyseria:
Janusz Majewski
Gatunek:
film psychologiczny, film kryminalny
Rok produkcji:
1969
Premiera:
1969-10-07
Dane techniczne:
Czarno-biały. 2698 m. 94 min.
Produkcja:

Przedsiębiorstwo Realizacji Filmów Zespoły Filmowe

Streszczenie

Siwy, kapitan MO po ciężkim zawale serca zostaje w wieku czterdziestu pięciu lat przeniesiony na emeryturę. Odwiedzającemu go w sanatorium dziennikarzowi opowiada historię ostatniej prowadzonej przez siebie sprawy. Śledztwo dotyczyło zagadkowej śmierci Ewy Salm, zwanej Księżniczką. Była ona świadkiem w procesie, w którym oskarżony został skazany na 9 lat więzienia. Choć przyznał się on do winy, Siwy ma wątpliwości i z narażeniem życia doprowadza do ujęcia prawdziwego mordercy.

Nakręcony na motywach powieści Krzysztofa Kąkolewskiego, kryminał "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię" został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków jako "wzorowy kryminał" ze świetną i oszczędną grą Zygmunta Hubnera w roli kapitana Siwego.Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Serwis zebrafilm.pl wykorzystuje pliki Cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron (np. do zapamiętania wybranego języka strony).
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji.

Zgadzam się,
Zamknij [X]