Studio Filmowe ZEBRA

Kręcimy już 28 lat! Wyprodukowaliśmy 40 filmów fabularnych i 4 seriale telewizyjne.
Nasze zasoby filmowe obejmują łącznie 130 filmów fabularnych.Popioły

Reżyseria: Andrzej Wajda

O filmie

Tytuł:
Popioły
Reżyseria:
Andrzej Wajda
Gatunek:
film historyczny
Rok produkcji:
1965
Premiera:
1965-09-25
Dane techniczne:
Czarno-biały. 6400 m. 226 min. (cz. I - 103 min, cz. II - 123 min.)
Produkcja:

Zespół Filmowy Rytm

Streszczenie

Podróżujący po Włoszech książę Jan Gintułt latem 1798 roku spotyka żołnierzy wyniszczonych walkami polskich żołnierzy, śpiewających Mazurka Dąbrowskiego. Niebawem arystokrata wraca do ojczyzny. Los styka go tu z młodym szlachcicem Rafałem Olbromskim, który zostaje jego sekretarzem. Inteligentny, ale nieco naiwny i nadwrażliwy Rafał towarzyszy księciu w podróżach, nawiązuje romanse – najpierw z siostrą Jana, potem z Heleną de With, w Warszawie zostaje wprowadzony w kręgi masonerii skupionej przy księciu Poniatowskim, wstępuje do armii napoleońskiej, bierze udział w kolejnych krwawych bitwach.

"Popioły" to epicka ekranizacja jednego z największych dokonań prozatorskich Stefana Żeromskiego.

Nagrody

1965 - Złota Kaczka (przyznawana przez pismo „Film”) w kategorii: najlepszy film polski; przyznana w 1966Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Serwis zebrafilm.pl wykorzystuje pliki Cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron (np. do zapamiętania wybranego języka strony).
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji.

Zgadzam się,
Zamknij [X]