Studio Filmowe ZEBRA

Kręcimy już 28 lat! Wyprodukowaliśmy 40 filmów fabularnych i 4 seriale telewizyjne.
Nasze zasoby filmowe obejmują łącznie 130 filmów fabularnych.Dwa żebra Adama

Reżyseria: Janusz Morgenstern

O filmie

Tytuł:
Dwa żebra Adama
Reżyseria:
Janusz Morgenstern
Gatunek:
komedia
Rok produkcji:
1963
Premiera:
1964-01-24
Dane techniczne:
Czarno-biały. 2700 m. 82 min
Produkcja:

Zespół Filmowy Syrena

Streszczenie

Po kilku latach spędzonych za granicą Inżynier Jan Wiktus wraca do rodzinnego miasteczka Gody i stęsknionej żony. Niebawem w miasteczku pojawia się piękna Włoszka, która okazuje się również być żoną inżyniera. Obie kobiety postanawiają w zgodzie zamieszkać we trójkę pod jednym dachem. Małomiasteczkowa konserwatywna społeczność nie zamierza tolerować „dwużeństwa”. W sprawę angażują się m.in. miejscowy proboszcz, sekretarz Komitetu Miejskiego. Angażuje się nawet prokurator, który jednak nie dopatruje się naruszenia prawa, gdyż z jedną żoną inżynier wziął tylko ślub kościelny, a z drugą tylko cywilny.

Filmowa satyra na obyczajowość małego miasteczka, gdzie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, pełna jest jednak ciepła i optymizmu.

Ta odważna komedia w swoim czasie wzbudziła ożywioną dyskusję o granicach wolności erotycznej i obyczajowej.Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Serwis zebrafilm.pl wykorzystuje pliki Cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron (np. do zapamiętania wybranego języka strony).
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji.

Zgadzam się,
Zamknij [X]