W dniu 18 sierpnia ruszyły zdjęcia do nowej komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego "Volta".

Juliusz Machulski 600 

Okres zdjęciowy do najnowszego filmu Juliusza Machulskiego  pt. "Volta" właśnie się rozpoczął. Od 18 sierpnia zdjęcia do filmu realizowane są w Lublinie i okolicach (w tym Janowiec, Kazimierz), następnie realizatorzy filmu przeniosą się do Warszawy. Zdjęcia do filmu potrwają do końca września 2016 r.  Produkcja współfinansowana jest przez Miasto Lublin (z Lubelskiego Funduszu Filmowego). Uroczysta premiera filmu odbędzie się w Lublinie w 2017 roku z okazji 700-lecia miasta.

 

"Volta" to przewrotna komedia "łotrzykowska" z wątkami historycznymi w tle. Oprócz historycznych retrospekcji, w filmie Juliusza Machulskiego publiczność znajdzie przewrotną intrygę rozgrywającą się wokół odnalezionego pewnego tajemniczego historycznego przedmiotu, dowcipne dialogi, oryginalne postacie, zaskakujące zwroty akcji oraz niespodziewane zakończenie. Akcja toczy się współcześnie oraz w minionych wiekach (XIV, XVI, XIX). Odtwórcami głównych ról będą: Olga Bołądź, Andrzej Zieliński i Aleksandra Domańska. W epizodach rozgrywających się w minionych wiekach zobaczymy Tomasza Kota, Roberta Więckiewicza i Antoniego Pawlickiego.

W scenariuszu, którego akcja rozgrywa się głównie we współczesnym Lublinie, widz znajdzie historyczne retrospekcje, zagadkę, oryginalną intrygę, zaskakujące zakończenie, zabawne dialogi i postacie z charakterem. Wszystko rozpocznie się od znalezienia w murze jednej z kamienic tajemniczego przedmiotu. Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/kultura/news-juliusz-machulski-kreci-w-lublinie-zasluguje-na-film-w-ktory,nId,2200750#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=fi