Studio Filmowe ZEBRA

Kręcimy już 28 lat! Wyprodukowaliśmy 40 filmów fabularnych i 4 seriale telewizyjne.
Nasze zasoby filmowe obejmują łącznie 130 filmów fabularnych.Historia


Studio Filmowe ZEBRA jest jednym z najbardziej doświadczonych i uznanych producentów filmów fabularnych w Polsce, działającym od 1988 roku.

Założycielem i dyrektorem Studia jest Juliusz Machulski - reżyser, scenarzysta i producent, znany jako twórca najpopularniejszych polskich filmów.

Logo SF ZEBRA

 

Od początku istnienia ZEBRA wyprodukowała 40 filmów fabularnych i 4 seriale telewizyjne. Większość produkcji ZEBRY znalazła uznanie widowni kin i stacji telewizyjnych, w tym, między innymi, takie popularne i docenione przez publiczność tytuły jak: „Kiler”, „Kiler-ów 2-óch”, „Sztuka kochania”, „Porno”, „Dzień Świra”, „Psy” czy „W ciemności”. Najpopularniejsza polska komedia „Kiler” w reżyserii Juliusza Machulskiego zgromadziła w kinach ponad 2 miliony widzów, a prawa do remake-u  zostały kupione przez Walt Disney Company. Odnoszonym przez ZEBRĘ sukcesom frekwencyjnym i komercyjnym towarzyszą liczne i najbardziej prestiżowe osiągnięcia, wyróżnienia i nagrody na najbardziej znaczących festiwalach polskich i zagranicznych. Jeden z najnowszych filmów ZEBRY „W ciemności” w reżyserii Agnieszki Holland został nominowany do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar® 2012 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Juliusz Machulski - zdjęcie

Założycielem i dyrektorem Studia jest Juliusz Machulski - reżyser, scenarzysta i producent, znany jako twórca najpopularniejszych polskich filmów.

 

Od 9 listopada 2011 Studio Filmowe ZEBRA funkcjonuje jako instytucja kultury. W tym dniu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - poprzez przekształcenie państwowych instytucji filmowych: Studio Filmowe „Zebra” oraz Studio Filmowe „Perspektywa” - utworzył państwową instytucję kultury pod nazwą  Studio Filmowe „Zebra”.

 

 Instytucją filmową Studio Filmowe PERSPEKTYWA od momentu jej powstania, tj. od roku 1978, kierował reżyser Janusz Morgenstern (zmarły 6 września 2012), autor wielu filmów kinowych nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym m. in.: „Do widzenia, do jutra”, „Jowita”, „Trzeba zabić tę miłość”, „Żółty szalik” oraz najpopularniejszych seriali telewizyjnych jak „Stawka większa niż życie”, „Kolumbowie”, „Polskie drogi”. PERSPEKTYWA wyprodukowała 63 kinowe filmy fabularne oraz kilkadziesiąt filmów telewizyjnych.
 
Filmografia instytucji kultury Studio Filmowe ZEBRA obejmuje łącznie ponad 130 filmów fabularnych, 39 filmów telewizyjnych oraz 22 seriale telewizyjne.
Studio Filmowe ZEBRA świadczy usługi produkcyjne i bierze udział w koprodukcjach krajowych i zagranicznych. Od lat Studio współpracuje z wybitnymi twórcami, aktorami oraz z ludźmi o najwyższych kwalifikacjach w zakresie produkcji i dystrybucji filmowej.

Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Serwis zebrafilm.pl wykorzystuje pliki Cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron (np. do zapamiętania wybranego języka strony).
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji.

Zgadzam się,
Zamknij [X]