W dniu 30 września 2016 roku zakończyły się zdjęcia do najnowszej komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego "Volta".

Juliusz Machulski 600 

Piątek 30 września 2016 roku był ostatnim dniem zdjęciowym do najnowszego filmu Juliusza Machulskiego  pt. "Volta". Okres zdjęciowy do filmu rozpoczął się 18 sierpnia br. i zakończył - zgodnie z harmonogramem - z końcem września br. Zdjęcia realizowane były na terenie województwa lubelskiego (18 dni zdjęciowych, w tym 14 w Lublinie, pozostałe w Kazimierzu Dolnym , Janowcu, Nałęczowie i Świdniku) oraz w Warszawie i okolicach.  Produkcja współfinansowana jest przez Miasto Lublin (z Lubelskiego Funduszu Filmowego). Uroczysta premiera filmu odbędzie się w Lublinie w 2017 roku z okazji 700-lecia miasta.

 VOLTA 340

 

"Volta" to przewrotna komedia "łotrzykowska" z wątkami historycznymi w tle. Oprócz historycznych retrospekcji, w filmie Juliusza Machulskiego publiczność znajdzie przewrotną intrygę rozgrywającą się wokół odnalezionego pewnego tajemniczego historycznego przedmiotu, dowcipne dialogi, oryginalne postacie, zaskakujące zwroty akcji oraz niespodziewane zakończenie. Akcja toczy się współcześnie oraz w minionych wiekach (XIV, XVI, XIX). Odtwórcami głównych ról będą: Olga Bołądź, Andrzej Zieliński i Aleksandra Domańska. W epizodach rozgrywających się w minionych wiekach zobaczymy Tomasza Kota, Roberta Więckiewicza i Antoniego Pawlickiego.

W scenariuszu, którego akcja rozgrywa się głównie we współczesnym Lublinie, widz znajdzie historyczne retrospekcje, zagadkę, oryginalną intrygę, zaskakujące zakończenie, zabawne dialogi i postacie z charakterem. Wszystko rozpocznie się od znalezienia w murze jednej z kamienic tajemniczego przedmiotu. Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/kultura/news-juliusz-machulski-kreci-w-lublinie-zasluguje-na-film-w-ktory,nId,2200750#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=fi