Gościem specjalnym tegorocznej edycji Festiwalu "Kino Polska" w Paryżu jest Juliusz Machulski. Z tej okazji zostaną pokazane najbardziej znane dzieła reżysera oraz odbędzie się francuska premiera najnowszej komedii Juliusza Machulskiego pt. "Volta".

 

Juliusz Machulski 600

 

W dniach 14-19 listopada br. odbywa się w Paryżu 10. Festiwal Filmu Polskiego "Kino Polska", w ramach którego zostaną zaprezentowane zarówno najnowsze polskie produkcje, jak również klasyka polskiej kinematografii.

 

Główny temat tegorocznej edycji Festiwalu to komedia, a gościem specjalnym wydarzenia jest Juliusz Machulski. Z tej okazji odbędą się uroczyste pokazy najbardziej znanych dzieł reżysera, tj. "Seksmisji" i "Vabanku" (oba filmy w odrestaurowanych cyfrowo wersjach) oraz "Kilera". Ponadto, francuską publiczność czeka nie lada atrakcja, a mianowicie premiera francuska najnowszej komedii Juliusza Machulskiego pt. "Volta" z udziałem reżysera, która to uroczysta premiera będzie miała miejsce 19 listopada br.

 

Szczegółowe informacje na temat tegorocznego festiwalu "Kino Polska", w tym program Festiwalu uzyskać można na poniższych stronach internetowych:
http://www.ifrancja.fr/iportal/10-festiwal-filmu-polskiego-kinopolska-czyli-swieto-polskiego-kina-paryzu/
http://www.institutpolonais.fr/#/event/1928/1
http://www.institutpolonais.fr/pdf/kino_2017_double.pdf

 

KinoPolska 2017 47 caly