Studio Filmowe ZEBRA producentem wykonawczym kryminalnego serialu komediowego CANAL+ pt. "Mały Zgon".

 

11 października br. padł pierwszy klaps na planie serialu premium produkowanego przez Canal+  we współpracy ze Studiem Filmowym ZEBRA. "Mały Zgon" to porywająca, trzymającego w napięciu i pełna czarnego humoru komedia kryminalna. Reżyserem i producentem kreatywnym serialu jest Juliusz Machulski. Wśród twórców serialu są także inni uznani artyści, m.in. Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria), Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria), Piotr Domalewski (scenariusz), Paweł Dyllus (zdjęcia), Jagna Janicka (scenografia).

 „Kiedy CANAL+ zaprzyjaźniony i sprawdzony przez lata koproducent wielu filmów SF ZEBRA, zwrócił się do mnie z pomysłem stworzenia komediowego serialu kryminalnego – odpowiedź mogła być tylko jedna i w dodatku entuzjastyczna! Szybko, razem z Wojtkiem Danowskim – szefem produkcji ZEBRY, wyszukaliśmy obiecujących młodych filmowców Maćka, Piotrka i Filipa i zamówiliśmy u nich scenariusz wg oryginalnego pomysłu CANAL+. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. CANAL+ zaaprobował wszystkie nasze – nawet najbardziej zwariowane – pomysły i zmobilizował nas do szybkiego rozpoczęcia produkcji. Jako namiętny widz seriali "Breaking Bad", "Fargo" czy "Ozark", marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł "Mały Zgon" i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię.” 

Juliusz Machulski

 

 zebra tworca juliusz machulski

 

"Mały Zgon" to kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. W cichym i spokojnym Małym Zgonie, sezon na zgony właśnie się rozpoczyna. Serial zabierze widzów w porywającą, czarno-komediowo kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.