Trwają zdjęcia do czarnej komedii kryminalnej "Mały Zgon", serialu Canal+, którego producentem wykonawczym jest Studio Filmowe ZEBRA.

Rozpoczęła się kolejna tura zdjęć do pełnej czarnego humoru komedii kryminalnej  „Mały Zgon”, kręconej przez Juliusza Machulskiego. Kto zawita do tajemniczej mazurską miejscowość "Mały Zgon"? - o tym widzowie dowiedzą się już wkrótce.. A wcale nie będzie tam cicho i spokojnie...

Na ekranie lubiana i prawdziwie gwiazdorska obsada, z Piotrem Grabowskim („Prawo Agaty”, „Kryminalni”) w roli głównej. W serialu zobaczymy też Annę Seniuk, Katarzynę Herman („Volta”, „Córki dancingu”), Jacka Komana („Moulin Rouge!,”, „Kochaj i tańcz”, „Top of the lake”), Karolinę Gorczycę („Skrzydle świnie”, „53 wojny”), Grzegorza Przybyła, Karolinę Porcari, Julię Wyszyńską, Grzegorza Mielczarka i innych.

Będący fanem kultowych amerykańskich seriali kryminalnych i komediodramatu kryminalnego stworzonego przez Vince’a Gilligana, Juliusz Machulski wysoko stawia sobie filmową poprzeczkę:

 "Jako namiętny widz seriali „Breaking Bad”, „Fargo” czy „Ozark”, marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł „Mały Zgon” i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię."

Juliusz Machulski

 zebra tworca juliusz machulski

"Mały Zgon" to kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. W cichym i spokojnym Małym Zgonie, sezon na zgony właśnie się rozpoczyna. Serial zabierze widzów w porywającą, czarno-komediowo kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.