Volta 2017

Reżyseria: Juliusz Machulski

Bruno Volta to prawdziwy "kiler" w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Aga w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z "cwaniakowatym" ochroniarzem „Dychą” postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam "słaba płeć"!

Dwa żebra Adama 1963

Reżyseria: Janusz Morgenstern

Po kilku latach spędzonych za granicą Inżynier Jan Wiktus wraca do rodzinnego miasteczka Gody i stęsknionej żony. Niebawem w miasteczku pojawia się piękna Włoszka, która okazuje się również być żoną inżyniera.

Popioły 1965

Reżyseria: Andrzej Wajda

Podróżujący po Włoszech książę Jan Gintułt latem 1798 roku spotyka żołnierzy wyniszczonych walkami polskich żołnierzy, śpiewających Mazurka Dąbrowskiego. Niebawem arystokrata wraca do ojczyzny.

Potem nastąpi cisza 1965

Reżyseria: Janusz Morgenstern

Dramat psychologiczny, ukazujący konflikty polityczne końca wojny - tragiczne konsekwencje nieufności pomiędzy byłymi partyzantami Armii Krajowej i Gwardii Ludowej.